Oportunități de investiții

2015-10-29 02:00
Principala resursă a comunei este reprezentată de cadrul natural, climat și așezare geografică care reprezintă oportunități serioase din punct de vedere turistic.

• Climat propice pentru dezvoltarea sectorului viticol, comuna deținând hibrizi de calitate.
  • Comuna dispune de resurse însemnate de: teren agricol, material lemnos, calcar și piatră pentru industria construcțiilor, prelucrarea fructelor de pădure, abundență și diversitate a plantelor medicinale.
  • Peisaje, atracții turistice cu posibilitate de dezvoltare a serviciilor pentru atragerea turiștilor.
  • Patrimoniu cultural însemnat.
  • Existența forței de muncă specializate la nivel de comună pe sectoarele: prelucrarea produselor lemnoase, munci agricole, selectarea plantelor naturale, și altele.
  • Spații nefolosite: Sediul Fostului CAP - situat la intrarea în Fildu de Jos dinspre Almaș și Punct Sanitar: situat în Fildu de Jos, la 20 de m distanță de DC67.

Carte de oaspeți

Un loc în care ne puteţi împărtăşi impresiile dumneavoastră.

Lasă un mesaj

Chestionare

Sunteți mulțumit de serviciile oferite de primărie?

Foate mulțumit

Mulțumit